Вівторок, 26.09.2023, 17:25Вітаю Вас Гість | RSS
НВК "ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД - ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД"
с. Галайківці
Меню сайту

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Конкурс для 5-9 класів "Україна колядує"

          Багатий український народ на звичаї та традиції. Але найбільш яскравими є зимові свята.  Нам приємно, коли щедрівники, або колядники від щирого серця співають на порозі дому. На жаль, сьогодні коляда часто зводиться до грошової нагороди, а тому діти намагаються якомога швидше проспівати колядку, щоби тільки заробити гроші. Аби запобігти цьому,  щорічно в НВК с. Галайківці проводяться заходи, які пояснюють дітям, що суть коляди в іншому. Завдяки плідній роботі класних керівників діти вивчають гарні програми для щедрування та колядування, а від хати до хати ходять не поодинці, а гуртами, як цього вимагають народні традиції.

        Вивчати вірші для посівання допомагають батьки, а щедрівки та колядки – вчителі.  Колядувати, щедрувати та посівати, навчаються діти ще з початкових класів. 

       В народі існує така поговірка: «Прийшов Тік – коляда втік!» .  Це означає, що виконувати колядки та щедрівки можна лише до Водохреща , а після хрещенських свят – зась.

       З метою кращого вивчення новорічних традицій дітьми, уже багато років поспіль в НВК на Водохреща проводиться  конкурс українських колядок, щедрівок, віншувань та віршів для посівання. У цей рік він мав назву «Україна колядує!», а проводили його 20 січня.  До конкурсу разом з дітьми готуються їхні класні керівники.  Свої програми демонстрували зранку  учні 1-го класу та А. В. Пантелімонова , учні  2-го класу та Т. П. Попович, учні 3-го класу та В. М. Андрусяк, учні 4 класу та Л. І. Попович.  Продовжували конкурс  після уроків  учні 5 та 7 класу з Н. П. Паламар, учні 6 класу з Б. М. Кремінником, учні 8 та 9 класу з А. О. Мельник  і М. М. Липецьким.  В таких конкурсах важко визначити переможця. Всі діти старалися, а святковий одяг зробив цей день справжнім святом.

         Допоки серед нас будуть жити наші звичаї та традиції,  допоки буде жити Україна. Тож плекаймо українську душу ще змалку!

 

Педагог-організатор М. А. Дяк.

Категорія: Мої статті | Додав: BODISON (09.02.2017)
Переглядів: 238 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
Вхід на сайт
Друзі сайту
  • Районний методичний кабінет
  • Міністерство освіти і науки України
  • Відділ освіти мурованокуриловецької райдержадміністрації
  • Національна інформаційно-комунікаційна освіта
  • Онлайн радио #radiobells_script_hash

    Відправка смс
    Галайківці