Багатий український народ на звичаї та традиції. Але найбільш яскравими є зимові свята. Нам приємно, коли щедрівники, або колядники від щирого серця співають на порозі дому. На жаль, сьогодні коляда часто зводиться до грошової нагороди, а тому діти намагаються якомога швидше проспівати колядку, щоби тільки заробити гроші. Аби запобігти цьому, щорічно в НВК с. Галайківці проводяться заходи, які пояснюють дітям, що суть коляди в іншому. Завдяки плідній роботі класних керівників діти вивчають гарні програми для щедрування та колядування, а від хати до хати ходять не поодинці, а гуртами, як цього вимагають народні традиції.
Вивчати вірші для посівання допомагають батьки, а щедрівки та колядки – вчителі. Колядувати, щедрувати та посівати, навчаються діти ще з початкових класів.
В народі існує така поговірка: «Прийшов Тік – коляда втік!» . Це означає, що виконувати колядки та щедрівки можна лише до Водохреща , а після хрещенських свят – зась.
З метою кращого вивчення новорічних традицій дітьми, уже багато років поспіль в НВК на Водохреща проводиться конкурс українських колядок, щедрівок, віншувань та віршів для посівання. У цей рік він мав назву «Україна колядує!», а проводили його 20 січня. До конкурсу разом з дітьми готуються їхні класні керівники. Свої програми демонстрували зранку учні 1-го класу та А. В. Пантелімонова , учні 2-го класу та Т. П. Попович, учні 3-го класу та В. М. Андрусяк, учні 4 класу та Л. І. Попович. Продовжували конкурс після уроків учні 5 та 7 класу з Н. П. Паламар, учні 6 класу з Б. М. Кремінником, учні 8 та 9 класу з А. О. Мельник і М. М. Липецьким. В таких конкурсах важко визначити переможця. Всі діти старалися, а святковий одяг зробив цей день справжнім святом.
Допоки серед нас будуть жити наші звичаї та традиції, допоки буде жити Україна. Тож плекаймо українську душу ще змалку!
Педагог-організатор М. А. Дяк.
|